RSS not configured

Facebook
RSS

Kondycja UE

Komentowanie nie jest możliwe
sie - 8 - 2016
admin

Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie dużo zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to i tak UE to potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to powinniśmy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to wspaniała organizacja. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak wielkim minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz trudno jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie powiedzieć…
słowa kluczowe: Szkoła i informacje, Edukacja, Nauka i Informacje, Edukacja.

Comments are closed.

firany do kuchni

Jeżeli nie jesteśmy poplecznikami wieszania w oknie firanek oraz zasłonek, ...